MEINLperkusečinelyprodejcivideaartistsnovinky

meier
Miloš Meier
(CZ)
Pochází z Hronova, u města Náchod. Ačkoli začínal hrou na klavír, v deseti letech začal hrát nabící Nyní patří mezi nejlepčí české bubeníky.
Miloš Meier hrál či hraje například s Michalem Pavlíčkem, v kapele Leaders! Kamila Střihavky, v metalových Dymytry, ve skupině Anety Langerové, B.S.P. a v dalších. Vydal své DVD nazvané Drumming Syndrome.
  vacik
Miloš Vacík
(CZ)
Bubeník, výtvarník a pedagog Miloš Vacík je jedním z naších nejvýznamnějších perkusistů. Hudbou se živí od svých osmnácti let. Na perkuse začal hrát v kapele Laura a její tygři. Jeho oborem jsou nástroje a rytmy Brazílie, Kuby a Západní Afriky. Založil Šum Svistu, Sluneční orchestr, je kapelníkem Tam-Tam Orchestra. Před časem založil a vede první sambovou školu v Čechách - Samba Tam-Tam Batucada škola Praha.
  lang
Thomas Lang (DE)
Jeden z nejuznávanějších bubeníků současnosti. Spolupracoval s kapelami a umělci jako Glenn Hughes, Asia, Tina Turner, Robbie Williams, Sugababes, Steve Hackett, Falco, George Michael, Kylie Minogue, The Blockheads, Vienna Art Orchestr a další. Natočil řadu instruktážních DVD a vydal zásadní učebnici "Creative Koordinace a Advanced Foot Technique".Je firemním hráčem Meinl a spolupracoval na vývoji některých činelových řad.
 

greb
Benny Greb (DE)
Od roku 2002 vučuje na hudební univerzitě v Hamburku. Vydal úspěšné výukové DVD - The Language of Drumming. Benny Greb je velmi univerzální hráč, hraje v rockových kapelách jako Stoppok a The Ron Spielman Trio, jazzových Benny Greb Brass Band a Sabri Tulug Tirpan, funkových Jerobeam, hrál klasickou hudbu v Northern German Radio (NDR) Symphony Orchestra, reggae s
Bobby McFerrinem atd.

pelc
Tokhi El Ritmo
(CZ)
Tokhi působí v řadě hudebních projektů jako perkusionista (hráč na bicí nástroje). Kromě čistě hudebních aktivit je Drum Circle Facilitator – pořádá workshopy pro firmy, pro školy i na festivalech. Založil bubenický orchestr Groove Army fungující na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira. Každý měsíc má několik koncertů na území ČR i ve světě. V současné době vystupuje s projekty: Tokhi logoTokhi & the Groove Army DrumCircle, Pavel Šporcl & Sporcelain, Mário Bihári, Trio Katarína Landlová. Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa. Namátkou: Karel Gott, Jana Koubková, Vlasta Redl, Ilona Csáková, Laura a její tygři, UDG, Pavel Fajt, Emil Viklický, 100°C, Shahab Tolouie, Feng Yun Song, Vesna Caceres, Ondřej Ruml, Work – Shop & More (legendární Hiram Bullock a Freda Goodlett) a další.
  pelc
Josef Cigánek
(CZ)
Josef Cigánek na bicí hraje už od svých šesti let. V roce 1997 se na chvíli vrací ke kapele Titanik a zároveň točí u Miloše Doda Doležala album s reaktivovanou Černou Horou. Pepovo bubenické umění Doda natolik zaujalo, že mu nabídl místo ve své doprovodné skupině. V této době se Pepa definitivně – a právem – přiřazuje k nejrespektovanějším rockovým bubeníkům u nás. Souběžně s Doležalem je členem seskupení Wayn a přijímá též lano od špičky slovenské hudební scény – populárního Teamu. Následuje působení ve skupinách Krucipüsk, Georgen, Tango, Vajnot, Törr (tam jen jako výpomoc), Grizzly a Aleš Brichta Band. Jak vidno, neustále se rozšiřuje stylový záběr, který je Pepa schopen svým uměním pokrýt. Jeho všestrannost dokazuje například i to, že na jedné straně v roce 2000 nabubnoval coby host jedno album brutálního deathmetalového spolku Melancholy Pessimism, na straně druhé ještě nedávno působil třeba v jazz/bluesových kapelách Tonny Blues Band a Roman Pokorný & Blue Box Heroes... Už dávno není jen rocker, ale když na to přijde, pořád to umí řádně bigbítově rozjet, což nadále dokazuje zejména ve Walda Gangu. Kromě toho je Pepa momentálně členem skupiny zpěváka Michala Davida, formace Fabrica Atomica doprovázející písničkáře Oskara Petra a oddechové partičky Míchačky betonu. A o jeho stále se zvyšujících muzikantských kvalitách netřeba ani na chvilku pochybovat.
  adler
Chris Adler (USA)
Americký bubeník, známý především jako člen heavy metalové kapely Lamb of God, kde hraje spolu se svým starším bratrem, kytaristou Willie Adlerem. Chrisovo hraní je specifické jeho často používanou Heel-toe technikou. Původně hrál na baskytaru, ale později dal přednost bicím. Kromě toho ovládá také hru na piano, akustickou kytaru a saxofon.
  bennyJohnny Rabb (USA)
Johnny hrál po boku umělců jako
Maynard Ferguson, Alain Caron, Frank Gambale, Larry Tagg, Tanya Tucker, DJ Hype, Hank Williams III, SheDaisy, Deana Carter a Mindy McCready. Vydal knihu/CD The Official Freehand Technique. Podílel se na tvorbě série činelů Meinl, konkrétně činelů Drumbals a Safari ze série Generation X. Založil také svou vlastní značku paliček.

 

 


...a mnoho dalších skvělých bubeníků a perkusistů

   

Zastoupení v ČR:
Audio Partner, s.r.o.,
Děkanská vinice I 1644
, Praha 4 
IČO: 27114147, DIČ: CZ27114147

Velkoobchod:
Audio Partner, s.r.o., Mezi vodami 23, 143 00 Praha 4 - Modřany 
(+ 420) 244 090 443
sales@audiopartner.com |
www.audopartner.com